Täpsemalt 40-kordse ultratriatloni läbimisest

152 km ujumist, 7200 km rattasõitu ja 1688 km jooksu peab ultratriatleet Rait Ratasepp läbima, kui astub sügisel iseendale korraldatava 40-kordse ultratriatloni starti. Julgustamaks avastama enda tegelikke sportlikke võimeid ning kompama ja nihutama oma vaimseid ja füüsilisi piire, kutsub Ratasepp inimesi üles sama distantsi läbima meeskonnana.

#challengeratasepp start antakse meeskondadele 19. augustil. 40-kordse täispika triatloni distantsid peavad olema läbitud 40 päeva sees, hiljemalt 27. septembriks. 28. septembril võtab Ratasepp katsumuse teatepulga üle ning annab stardi oma hooaja põhikatsumusele 40-kordsele ultratriatlonile Fuerteventural.

Meeskonnaliikmete arv ei ole piiratud. "Meeskonna võib komplekteerida sõpradest, perekonnast, töökaaslastest või tutvusringkonnast - peaasi, et kõik on nõus järjepidevalt panustama eesmärgi täitmisesse - läbida 40 päeva jooksul 40 täispika triatloni distantsid. Tänavu on tiimidel enda reguleerida, mis mahus nad päevas kilomeetreid koguvad. Oluline on vaid, et iga kümnenda päeva lõpuks peab olema veerand distantsidest läbitud. Alati võib ka rohkem," seletas Ratasepp, lisades, et sellega kaob tiimil pinge läbida iga päev kindel distants, "See teeb kogu katsumuse läbimise paindlikumaks.

Nii näeb reegel ette, et 10. päevaks peab olema vähemalt (alati võib rohkem olla) 38 km ujutud, 1800 km ratast sõidetud ning 422 km joostud; 20. päevaks peab olema vähemalt (alati võib rohkem olla) 76 km ujutud, 3600 km ratast sõidetud ning 844 km joostud; 30. päevaks peab olema vähemalt (alati võib rohkem olla) 114 km ujutud, 5400 km ratast sõidetud ning 1266 km joostud ning 40. päevaks peab olema läbitud 152 km ujutud, 7200 km ratast sõidetud ning 1688 km joostud.

Ratasepp rõhutas, et tegemist ei ole võistlusega. "Esmatähtis on kogu katsumus meeskonnana läbida ning kogeda eneseületusega kaasnevat emotsiooni. Finišiemotsioon on suuresti see, mille pärast mina seda distantsi läbima lähen. Nagu näitas eelmine aasta, on see katsumus osalevatele meeskondadele hea võimalus üksteist veel paremini tundma õppida, suuta raskustest üksteist toetades üle olla ja koos rõõmustada. See on väga hea meeskonnakoolituse vorm," muheleb Ratasepp.

Möödunud aastal, mil Ratasepp läbis Fuerteventural 20-kordse ultratriatloni, pani #challengeratasepp katsumusel end proovile neli tiimi ehk 61 inimest.

 

Pildi autor: Jakob Meier

Teksti toimetas: Kristo Tamm